Matrace

Matrace pro děti a mládež

Matrace do dětských postýlek, dětské cestovní matrace a matrace pro teenagery. Matrace jsou konstrukčně navrženy tak, aby vyhovovaly nejmenším dětem odrostlým dětským postýlkám až po dospívající. Pořiďte svému dítěti pohodlnou matraci z kvalitních materiálů poskytující maximální vzdušnost, odolnost, výtečné ortopedické vlastnosti a nenáročnou údržbu.

Maxi Flexi

Na objednávku

nosnost matrace

VÝŠKA MATRACE

Oboustranná matrace

-     TUHOST     +

Maxi Flexi

Na objednávku

Klasická sendvičová matrace s tužším pocitem ležení s pružnou středovou částí ve výšce, která padne každé posteli. 

Odolná a maximálně pružná matrace s ortopedickými vlastnostmi s rozdílnou tuhostí ložných ploch a masážní profilací vyhoví širokému spektru uživatelů.

 • Flexifoam® (strana hard) – ortopedické 7- zónová ložná plocha z pružné, odolné a prodyšné pěny vyšší objemové hmotnosti s jemnou masážní profilací.
 • Flexifoam®  – stabilní jádro z pružné, odolné a prodyšné pěny vyšší objemové hmotnosti
 • Ortopedická profilace – pro uvolnění šíjového svalstva a ramenních kloubů.
 • Mikrofáze (95 °C) – příjemný potah podšitý klimatizačními vrstvami dutých vláken. Pratelný na vyvářku pro maximální čistotu a hygienu lůžka.
 • Flexifoam® (strana soft) – ortopedická 5- zónová ložná plocha z pružné, odolné a prodyšné pěny střední objemové hmotnosti s jemnou masážní profilací.

Riviera Plus

Na objednávku

nosnost matrace

VÝŠKA MATRACE

Oboustranná matrace

-     TUHOST     +

Riviera Plus

Na objednávku

Vyrobena z pružných pěn Flexifoam®.
Tužší neprofilovaná strana Classic.
Měkčí strana Relax s anatomickou masážní profilací se 7 zónami.
Střední část jádra zaručuje díky vlnkám vysokou vzdušnost.
Potah Relaxtic je dvojdílný a prošitý vzdušným dutým vláknem, je pratelný na 60 °C.

PARAMETRY:

 • V typických i atypických rozměrech
 •  Doporučené uložení: pevné i polohovací lamelové rošty
 • Výška matrace: cca 18 cm
 •  Doporučená maximální nosnost až 110 kg
 •  Prodloužená záruka 3 roky na jádro matrace
 •  Testováno 50.000x

Dana

Na objednávku

nosnost matrace

VÝŠKA MATRACE

Dana

Na objednávku

Pružná, a zároveň poddajná hybridní pěna přináší mimořádné pohodlí a perfektní podepření těla ve všech spánkových polohách.

Hybridní pěna. Moderní pěna vyšší objemové hmotnosti, která v sobě spojuje výhody studené pěny (vzdušnost, pružnost), latexu (termoregulace, nezničitelnost)

Potah Aegis (60 °C). Vysoký podíl přírodních vláken Tencel/viskóza (49 %) s povrchovou úpravou Aegis TM zamezuje tvorbě živného prostředí pro roztoče a je prevencí vzniku plísní.  Vynikající antialergické vlastnosti. Prošívaný klimatizační vrstvou dutých vláken.

Vojta

Na objednávku

nosnost matrace

VÝŠKA MATRACE

Vojta

Na objednávku

Obě strany bez profilace (nejvhodnější provedení pro miminka – netlačí).
Potah dvojdílný, pratelný na vyvářku (95 °C), prošívaný klimatizační vrstvou dutého vlákna.
Vhodná pro použití s monitorem dechu (konkrétní použití vždy konzultujte s výrobcem daného zařízení!). Podkladová podložka (rošt) se řídí instrukcemi výrobce monitoru dechu, je-li použit s matrací. Jinak lze matraci uložit na desku i laťky s max. rozestupem 4 cm.
Doporučujeme také dětský matracový chránič z nabídky Tropico.
Vyrobeno v Krkonoších pro naše nejmenší spáče.
Nyní i v oblíbených „novodobých“ rozměrech!

PARAMETRY:

 • Maximální doporučená nosnost do 50 kg
 • Prodloužená záruka na jádro matrace 3 roky
 • Doporučené uložení: deska/laťky s rozestupem do 4 cm, v případě použití monitoru dechu – dle instrukcí jeho výrobce.
 • Výška matrace cca 7 cm

Vojta Travel

Na objednávku

nosnost matrace

VÝŠKA MATRACE

Vojta Travel

Na objednávku

Navržena pro všechny postýlky rozměru 60×120 cm, včetně moderního skládacího provedení.

PARAMETRY:

 • Vzdušná studená pěna 25 kg/m3.
 • Potah dvojdílný, pratelný na vyvářku (95 °C), neprošitý = poddajnější.
 • Praktické gumové pásky v rozích pro snadné složení a případné přichycení matrace k podkladu v postýlce.
 • Vyrobeno v Krkonoších pro naše nejmenší spáče.
 • Maximální doporučená nosnost do 30 kg
 • Záruka 2 roky
 • Doporučené uložení deska/laťky s rozestupem do 4 cm, v případě použití monitoru dechu – dle instrukcí jeho výrobce.
 • Výška matrace cca 3 cm

Nika

Na objednávku

nosnost matrace

VÝŠKA MATRACE

Oboustranná matrace

-     TUHOST     +

Nika

Na objednávku

Vyšší komfortní a odolná matrace z jednoho kusu pěny (monoblok) s anatomickými zónami. Unikátní úprava potahu SilverGuard® a pratelnost na 95 °C předurčuje matraci jako nejlepší volbou pro alergiky a astmatiky. 100 % bez lepidel.

Jednoduchá a velmi pohodlná konstrukce z odolné a pružné pěny Flexifoam® Monoblok vyšší tuhosti s příčnými kanálky, které napomáhají provzdušnění jádra zajišťují optimální hygienu lůžka.

Zóny po obou stranách respektují požadavek na univerzálnost a dlouhou životnost matrace.

Pěna Flexifoam® – pružná, odolná a prodyšná pěna vyšší objemové hmotnosti a vytvrzení pod ochrannou známkou naší společnosti.  Díky vakuové technologii výroby si zachovává vysokou homogenitu a naprosto minimální odchylky ve vlastnostech.

Ramenní zóny – uvolňují rameno při spánku na boku a šetrně tak pečují o ramenní klouby, pomáhají zamezit „přeležení ramene“.

Medicot Silverguard (95 °C) – antibakteriální potah s vysokým podílem přírodních vláken (35% bavlny). Je upraven jedinečnou SilverGuard® technologií, která zaručuje trvalou svěžest a hygienu během spánku. Využívá stříbro jako jeden z nejstarších a nejznámějších způsobů ochrany před houbami a bakteriemi.  Prošívaný klimatizačními vrstvami dutých vláken.

Petra Tropico

Na objednávku

VÝŠKA matrace

VÝŠKA matrace

VÝŠKA matrace

VÝŠKA matrace

nosnost matrace

oboustranná
matrace

-     TUHOST     +

Petra Tropico

Na objednávku

V jednoduchosti je síla. Matrace z 1 kusu pružné pěny (monoblok). Ideální do dětských pokojíků, patrových postelí, u nichž nelze použít kvůli boční zábraně vyšší matrace atd. Varianta 13 cm je určena pro výsuvné přistýlky. Vychází z osvědčené konstrukce matrace Tropico XENA. Potah je pratelný na vyvářku. Vyrobeno v Krkonoších.

Oblíbená a lety prověřená konstrukce české matrace Tropico s jádrem z 1 kusu.

Mechanicky a ergonomicky testováno. Zdravotně nezávadné materiály.

100% bez lepidel. Ideální pro děti a dospívající.

Ortopedické 5- zónové jádro s odolnou cca 30 kg/m3 za studena tvářenou pěnou Flexifoam® XF skvěle dýchá a je odolné (i dětskému hopsání). Jemně profilovaná poddajnější strana a pevnější strana (zcela rovná).

POTAH MIKROFÁZE – DOKONALÁ HYGIENA: Pratelný na 95 °C. Kvalitní a odolná mikrovlákna, prošívání, které drží tvar. Dvojdílná konstrukce pro snadnou manipulaci a možnost nepřetržitého používání. Klimatizační vrstvy dutých vláken (termoizolace).

4Comfort – CHYTRÉ ŘEŠENÍ: 4 různé pocity ležení díky odlišné tuhosti ramenních zón a různé profilaci stran matrace. Minimální riziko špatné volby.

Dáša Tropico

Na objednávku

VÝŠKA matrace

VÝŠKA matrace

VÝŠKA matrace

nosnost matrace

oboustranná
matrace

-     TUHOST     +

Dáša Tropico

Na objednávku

Super pružná a odolná ortopedická matrace bez lepidel. Vzdušný spoj, vynikající pěny se zónovou konstrukcí, rozdílnou tuhostí stran a ramenních zón předurčují matraci pro široké použití od dětí až po seniory, včetně náročnějších spáčů. Studená a hybridní pěna nejvyšší kvality = to nejlepší z pružných pěn v 1 matraci. Špičkový antibakteriální a protiroztočový pratelný potah s přírodními vlákny. Vyrobeno v Krkonoších.

Vyrobeno bez lepení – suchý zámkový vzdušný spoj. Mechanicky testováno, zdravotně nezávadné materiály, ergonomicky testováno. Termoregulace.

PRUŽNÉ PĚNOVÉ JÁDRO BEZ LEPIDEL: Ortopedická 5- zónová konstrukce bez lepení maximalizuje prodyšnost. Usnadňuje údržbu a prodlužuje hygienickou životnost – jádro snadno provětráte či vysajete. Studené a hybridní pěny 35 kg/m3 s nejdelší možnou mechanickou i hygienickou životností.

TUHÁ STRANA MATRACE: Odolá vypečeným výrostkům, potěší dospěláky. Tuhá, pružná a odolná.

MĚKČÍ STRANA MATRACE: Hybridní pěna (spojuje odolnost a poddajnost latexu se vzdušností a pružností studené pěny). Podpora páteře, kopírování kontur těla. Jemná provzdušňující zónová vlnka.

ANTIBAKTERIÁLNÍ PRATELNÝ POTAH: Vysoký 49% podíl přírodních vláken Tencel® / viskóza s povrchovou úpravou Aegis™ (antibakteriální a protiroztočové vlastnosti – zamezuje tvorbě živného prostředí pro roztoče – a je prevencí vzniku plísní – ani ti, kteří se více potí, nemusí mít strach). Potah Aegis předurčuje matraci jako nejlepší volbu pro alergiky a astmatiky. Prošívaný klimatizačními vrstvami dutých vláken, dvojdílný, pratelný (60 °C).

4COMFORT – CHYTRÉ ŘEŠENÍ – 4 TUHOSTI V 1: 4 různé tuhosti a pocity ležení díky odlišné tuhosti stran matrace a různé profilaci ramenních změkčujících zón. Minimální riziko špatné volby tuhosti matrace. Jednoduchý patent “4 tuhostí v 1 matraci” 4Comfort jsme vymysleli v Tropicu pro Vaše pohodlí.

Oblíbená a lety prověřená konstrukce české matrace Tropico s nelepeným jádrem.

Vybrané matrace lze vyzkoušet přímo na prodejně.

S výběrem vhodné matrace Vám rádi poradíme!

Zastavte se

Další typy matrací

Další typy matrací